środa, 10 kwietnia 2013

Truizmy i banały

Ludziom ciągle jest mało. Nigdy nie są szczęśliwi. Mówią "Byłbym szczęśliwy, gdybym miał lepszą pracę/ więcej pieniędzy/ dom/ samochód/ markowe ciuchy. Zawsze coś ich ogranicza. Nie robią NIC, bo zawsze znajdą powód, by tego nie robić. Brak pieniędzy, może czasu... Nie wiedzą, że każda sekunda Życia, które mijają w pośpiechu może być ich ostatnią. Odkładają na później ważne i nieważne decyzje, marzenia i plany, bo na wszystko przyjdzie czas. Otóż nie. Nie decydujesz o tym, ile czasu zostało Ci na spełnienie marzeń, wypełnienie Wielkiego Planu, na życie. Nie masz wpływu na to, ile lat będziesz cieszył się dobrym zdrowiem, życiem z bliskimi osobami, życiem w ogóle. Możesz za to decydować o swojej teraźniejszości. O tym, ile  jeszcze czasu zajmie Ci odkładanie życia na później. Nie zazdrość innym. Uwierz, nikt  nie ma idealnego życia. A jeśli takiego szukasz, przegapisz piękne chwile. Ja nie szukam Utopii. Mam swoją małą Idyllę teraz, gdy kot siedzi mi na kolanach i mruczy, bo wyczuwa, że dziś bardzo tego potrzebuję. Pies leży obok i trąca mnie zimnym nosem, mówiąc głaszcz mnie. Idylla to ludzie, którzy zawsze potrafią mnie rozśmieszyć, ich wspaniałe twarze i pełne ciepła dłonie. Nie jest ich wielu, więc są na wagę złota. Tylko czasem, w dzień taki jak dziś, gdy siedzę w dresie z nasączoną ziółkami watą w uchu, gdy ostatni miesiąc był miesiącem złych wiadomości, myślę nad niesprawiedliwością świata i płaczliwym głosem mówię, że nigdy nie mam tego, czego chcę. Ale to tylko przez chwilę. Przecież jestem szczęściarą :).


Ps. Przypominam o wiosennym wyzwaniu! Już dziś ostatni post o organizacji, przypomnienie zasad konkursu i prezentacja nagrody :). Bądźcie wieczorem!

Dresowa M.8 komentarzy:

 1. Ojoj. Mam nadzieję, że jutro zaświeci Ci słońce. Wczesna wiosna jest dla mnie czasem, gdy złe wiadomości są szczególnie przykre. Dzisiejszy dzień zaczęłam z nosem na kwintę. Ae: always look at the bright side...

  Ja szykuję właśnie posta o moich postępach organizacyjnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zaświeci, mimo czwartkodziałku ;). Moje przyjaciółki poprawiły mi humor, więc nie jest źle ;).

   O, super, zaraz tam zobaczę :D!

   Usuń
 2. zakochałam się w twym blogu a pomysły na organizację straszliwie mnie zainspirowały! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :). Zapraszam do odwiedzania i do wzięcia udziału w wyzwaniu :).

   Usuń
 3. Głowa do góry jutro bedzie lepiej :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I było :D. Dziś jest dzień spełniania marzeń :D!

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...